• Pagrindinis
 • Apie mus
 • Kainos
 • Naujienos
 • Atsiliepimai
 • Akcijos
 • Kontaktai

 • Meniu
  Kategorijos
  Pagrindinis » 2015 » Spalis » 4 » Kaip man įregistruoti nuosavybės teises į butą ar kitą nekilnojamąjį turtą?
  Kaip man įregistruoti nuosavybės teises į butą ar kitą nekilnojamąjį turtą?
  12:14
  Kaip man įregistruoti nuosavybės teises į butą ar kitą nekilnojamąjį turtą?

  Daiktinės teisės į nekilnojamąjį daiktą nekilnojamojo turto registre registruojamos nekilnojamojo daikto registro įrašu, kuriame nurodomi duomenys apie daiktinės teisės turėtoją bei dokumentas, kurio pagrindu atsirado registruojama teisė.
  Asmuo, norintis įregistruoti savo nuosavybės teisę į nekilnojamąjį daiktą, valstybės įmonei Registrų centrui turi paduoti prašymą. Prašymą asmuo paduoda pats arba per savo atstovą, turintį įstatymų nustatyta tvarka išduotą įgaliojimą. Kartu su prašymu, kaip tai nustatyta Nekilnojamojo turto registro įstatymo 23 straipsnyje, turi būti pateikiami teisės aktų reikalavimus atitinkantys dokumentai, patvirtinantys prašomų įregistruoti daiktinių teisių atsiradimą.
  Pažymėtina, kad Nekilnojamojo turto įstatymo 13 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad daiktinės teisės į nekilnojamąjį daiktą, šių teisių suvaržymai, juridiniai faktai gali būti registruojami tik tuo atveju, kai nekilnojamojo turto registre įregistruotas pats nekilnojamasis daiktas.
  Nekilnojamojo turto registro nuostatų 35 punkte  nustatyta, kad prašymas įregistruoti ar išregistruoti nekilnojamąjį daiktą, daiktinę teisę, daiktinių teisių suvaržymus ir juridinius faktus gali būti pateikiamas asmeniškai, paštu, elektroninių ryšių priemonėmis arba Nuostatų 27 punkte nurodytais atvejais per notarą. Elektroninių ryšių priemonėmis teikiamą prašymą asmuo turi pasirašyti saugiu elektroniniu parašu, patvirtintu kvalifikuotu sertifikatu.
  27 punkte nurodyta, kad, jeigu daiktinė teisė į nekilnojamąjį daiktą, šios teisės suvaržymai, juridiniai faktai atsiranda nuo notarine forma patvirtinto sandorio sudarymo arba išduodamas paveldėjimo teisės liudijimas ir (ar) nuosavybės teisės liudijimas, asmenų prašymas įregistruoti daiktines teises, šių teisių suvaržymus, juridinius faktus ir dokumentai, patvirtinantys daiktinių teisių, šių teisių suvaržymų, juridinių faktų atsiradimą, teritoriniam registratoriui asmens pageidavimu gali būti perduodami iš notaro biuro nuotolinio ryšio priemonėmis (toliau – per notarą). Prašymus įregistruoti daiktines teises, šių teisių suvaržymus, juridinius faktus notaras teritoriniam registratoriui perduoda ne vėliau kaip per 24 valandas nuo sandorio patvirtinimo ar paveldėjimo teisės liudijimo ir (ar) nuosavybės teisės liudijimo išdavimo.
  Klientų aptarnavimo padalinių adresus ir kontaktinius telefonus galima rasti Registrų centro internetinėje svetainėje.
  Nuosavybės teisių į nekilnojamąjį daiktą įregistravimo Nekilnojamojo turto registre paslaugų kainas ir darbų atlikimo terminus rasite šioje nuorodoje.


  Panašūs straipsniai
  Kategorija: Nekilnojamojo turto kadastras ir registras | Peržiūrų: 2346 | Patalpino: Admin | Ragtažodžiai: įregistravimas, nuosavybės teisės, turtas, Butas | Reitingas: 0.0/0

  Atlikti darbai:

  Sodo namelio kadastriniai matavimai
  Atlikti sandėlio (angaro) kadastriniai matavimai Kretingos rajone.
  I-V 08-17, VI-VII: nedirbame
  Baltijos pr., Klaipėda
  Rkada (с) 2014
  Visos teises saugomos// Rolando kadastriniai matavimai SiteMAP
  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas